telefonų pardavimas, Kaunas
I-V 11:00-19:00 | VI 11:00-15:00
GSMarena facebook'a
Dėl prekių kiekio ir rezervacijų rekomenduojama teirautis telefonu prieš atvykstant

Apžvalgos

HTC Sensation vs Samsung Galaxy S2 vs LG Optimus 2X

HTC Sensation vs Samsung  Galaxy S2 vs LG Optimus 2X

Šį kartą bus ne tik apžvalga, tačiau kartu bus trijų telefonų palyginimas. Pagrindinis šios apžvalgos herojus HTC Sensation, kuris įtraukia kitus sumaniuosius telefonus su dviem branduoliais. Visi telefonai puikuojasi panašiomis specifikacijomis, tačiau jos yra skirtingos, todėl manome, kad po šios apžvalgos galėsite išsirinkti savo mėgstamiausią telefoną.

 

HTC Sensation

HTC Sensation

Didžiausi skirtumai jaučiami ekrano, greitumo, kameros, GPS ir baterijos atžvilgiais. Metalinės konstrukcijos turintis HTC Sensation deda pirmąjį žingsnį į priekį prieš kitus plastamasinius varžovus. Taigi telefonai pagrinde bus lyginami: HTC Sensation, Samsung Galaxy S II ir LG Optimus 2X. Taip pat bus įtraukta kitų modelių ekrano teste – iPhone 4, o Sony Ericsson Xperia Arc mėgins išplėšti pergalę kameros srityje.

Ekranas

HTC Sensation turi qHD S-LCD ekraną. „q“ raidė stovi priekyje todėl, kad tai reiškia ketvirtadalį pikselių raiškos FullHD rezoliucijos, o tai siekia 540x960 raišką. Būtent ši qHD raiška puikiai tinka žiūrėti HD kokybės vaizdo įrašus. S-LCD yra pagerinta LCD technologija, kuri leidžia į ekraną žiūrėti didesniu kampu. Taipogi geresnės spalvos ir didesnis kontrastas, nei įprastame LCD.

Lyginant Retina ekraną, kuris įmontuotas į Apple iPhone 4 ( 3.5 colio įstrižainės LCD su 640 x 960 pikselių rezoliucija), ir SuperAMOLED Plus (Samsung Galaxy S2 – 4.3 colio įstrižainės su 480 x 800 pikselių rezoliucija), tai Retina ekranas laimi šią dvikovą, kadangi ekranas mažesnis, o raiška didesnė. Tačiau didelio minuso nėra, nes šio skirtumo žmogaus akys beveik nebepastebi.

Maža rezoliucija ir didelis ekranas SuperAMOLED ekranui suteikia žemą PPI ( angl. Pixels Per Inch – pikselių kiekis colyje, kitaip dar vadinama pikselių tankiu), kita vertus pasiekiama tamsiai juoda spalva bei puikus matymo kampas.

HSL

Taigi Sensation turi maždaug 35% daugiau pikselių nei Galaxy S2 tame pačiame plote. iPhone 4 turi maždaug 7% didesnę pikselių raišką nei Sensation, tačiau turi žymiai mažesnį ekraną. Taigi Sensation qHD ekranas turi praktiškai tokią pačią PPI reikšmę kaip ir 3.7 colio įstrižainės ekranas su WVGA rezoliucija, todėl ekranas suteikia pavydėtiną spalvų aštrumą pagal visus standartus.

HSL

HSL

HSL

Apple iPhone, HTC Sensation, Samsung Galaxy S2

Kaip matome pakreipus SuperAMOLED ekraną matomumas sumažėja, kadangi AMOLED ekranai turi šį trūkumą. Taigi Sensation ekranas turi savų trūkumų ir savų privalumų, tačiau didelio skirtumo tarp Sensation ir iPhone 4 nėra, kuomet apšvietimas nustatomas ties 100% riba. Iš tikrųjų kontrastas yra konkurencingas kitiems geriausiais ekranais turintiems telefonams kaip Optimus Black, Xperia Arc ir iPhone 4.

Bendru atveju HTC Sensation nėra blogas palyginus su kitais LCD ekranais ir kai kuriais atžvilgiais galbūt maždaug vienodi ar netgi lenkia. Didžiausias privalumas, kad siūloma viena didžiausių raiškų tarp Android telefonų.

Kamera

Vieni geriausių tarp 8 megapikselių kamerų: HTC Sensation, Samsung Galaxy S2, LG Optius 2X ir Sony Ericsson Xperia Arc.

Trumpai keletas žodžių apie sąsają prieš aptariant kokybę. Sensaion su Sene UI 3.0 yra visiškai perdaryta Android kameros sąsaja. Paprasta, išlaikiusi daugumą nustatymų dešiniajame stulpelyje ir daugelis kitų nustatymų skiltyje.

Galima reguliuoti ISO ar ekspozicijos nustatymus, bet įspūdį palieka tai, kad efektai pasiekiami visada ekrane.

Laikas nuo fotografavimo ir sekančio fotografimo yra labai trumpas, netaip kaip Optimus 2X, kuriame reikia palaukti apie 2-3 sekundes tam, kad atlikti kitą fotografavimą. Nuolatinis autofokusavimas sumažina laiką tarp kadrų, tačiau darant kelias nuotraukas iš eilės gali prarasti fokusavimą.

Galaxy S2, Optimus 2X ir Xperia Arc veikia labiau tradiciniu principu – paspaudžiamas mygtukas ir laukiama fokusavimo, o tuomet atleidžiame arba pilnai įspaudžiame užfiksuoti kadrą.

HTC Sensation turintis 8MP kamerą tačiau detalumų atžvilgiu nėra pats geriausias. Kontrastas nuotraukose yra labai geras taip pat turi polinkį į per didelį šviesinimą. Su spalvų atvaizdavimu viskas tvarkoje, jeigu patinka šiltos spalvos.

Didžiausia problema triukšmų turintis vaizdo jutiklis. Triukšmų mažinimo algoritmas išvalo triukšmus, tačiau tuo pačiu nukenčia vaizdo detalumai. Visa tai galima pastebėti pateiktose nuotraukose.

 

HSL

Keturių telefonų kadro palyginimas

HSL
HTC Sensation


HSL

Samsung Galaxy S2

HSL

LG Optimus 2X

Filmavimas

HTC Sensation, Samsung Galaxy S2 ir LG Optimus 2X – visi jie gali filmuoti FullHD kokybe. HTC Sensation įrašinėja 1080p@30fps kokybe 3GP formatu su 44.1kHz stereo garsu. Duomenų perdavimo srautas siekia 10Mbps. LG Optimus 2X taip pat įrašinėja 3GP kokybe, tačiau kadrų skaičius mažesnis (1080p@24fps), o garsas yra mono (22kHz). Bitų perdavimo srautas siekia 12Mbps. Nors Samsung Galaxy S2 įrašinėja MP4 formatu ir 1080p@30fps kokybe su 17Mbps srautu, tačiau garsas turbūt prasčiausias bus (16kHz).

Sprendžiant pagal visus pateiktus skaičius, Galaxy S2 turi geriausią vaizdo kokybę, tačiau HTC Sensation garsas nepalyginamas su kitais.

Po realių testų buvo pastebėtas ryškus lyderis pagal vaizdo kokybę ir tai yra Samsung Galaxy S2. Didelis bitų srautas leidžia išryškinti smulkias detales. Antroje vietoje galima įvardinti LG kompanijos gaminį – Optimus 2X, kuris nurungė HTC Sensation dėl jo mažiausio bitų perdavimo skaičiaus.

Žemiau pateikta palyginimui iškirpti kadrai iš filmuotos medžiagos, kurie iliustruoja skirtumus. Kokybė pastebima labiausiai ties smulkiomis linijomis, tekstu.

HSL

Kaip galima pastebėti iš vaizdo įrašų, tai HTC Sensation garsas daug švaresnis nei Galaxy S2. Galaxy S2 telefone sufokusavimas įvyksta tik tuomet, kuomet pradedamas filmuoti, todėl pirmose sekundėse matomas vaizdo pakitimas. Tuo tarpu Optimus 2X spalvų pasikeitimas įvyksta pirmose sekundėse, tačiau HTC Sensation tą patį efektą patiria kuomet pravažiuoja automobilis.

Vaizdo įrašus siūlome peržiūrėti pasirinkus 1080p kokybę.





Visi trys telefonai taipogi siūlo 720p kokybę, kurie įrašinėja 30 kadrų/s greičiu. Rezultatai pateikiami žemiau (pasirinkite 720p kokybę).





Vaizdo skirtumai labiausiai pastebimi kuomet paimtas vienodas kadras skirtinguose telefonuose.

HSL

Taigi trumpai aptariant galime sakyti, kad jeigu HTC išspręstų problemą mažą bitų perdavimo skaičių, tuomet kamera būtų geriausia, kadangi išryškėtų visos detalės, tačiau dabar Samsung Galaxy S2 yra geriausias pasirinkimas vertinant tik vaizdo kokybę.

Charakteristikos

Abu LG Optimus 2X ir Sasung Galaxy S2 naudoja dvigubus Cortex-A9 branduolius, tačiau Optimus veikia 1GHz taktiniu dažniu, o Galaxy S2 – 1.2GHz. HTC Sensation naudoja dvigubą Scorpion branduolį, kuris paremtas Cortex-A9 modifikacija ir veikia 1.2GHz dažniu.

Grafika: Adreno 220 naudoja Sensation, Mali-400MP – Galaxy S2, o tuo tarpu Optimus 2x naudoja ULP Geforce. Operatyvinės atminties visuose telefonuose skirtingas skaičius: LG siekia 512MB, Sensation – 768MB, o Galaxy S2 – 1GB.

Buvo atlikti testai su CPU (BencharkPi ir Linpack), GPU (NenaMark 2, Quadrant) ir naršyklėmis (SunSpider, BrowserMark).

Skirtinguose CPU testuose Galaxy S2 pirmauja, tačiau Linpack teste Sensation atsilikimas buvo mažas.

HSL

* Mažesnis geriau

HSL

* Aukštesnis geriau

Quadrant testas taipogi parodė, kad Galaxy S2 vertas savo vardo ir nuo likusių dviejų atsiplėšė ženkliu skirtumu.

HSL

* Aukštesnis geriau

NenaMark 2 grafikos testavime Galaxy S2 priekyje beveik dvigubai nuo Sensation ir Optimus 2X. Rezultatai pateikiami kadrų greičiu (fps). Kita vertus, Sensation qHD ekranas daro savo, kadangi GPU turi atvaizduoti maždaug 35% pikseliais daugiau nei Galaxy ar Optimus.

HSL

* Aukštesnis geriau

Naršyklių testavimas parodo programinės įrangos optimizavimą nei procesų galimybes. Sensation stipriai stabdo, kaip matome iš testo, todėl galbūt turėtų ištaisyti optimizavimo klaidas. Galaxy S2 ir Sensation veikia su Android 2.3.3, o tuo tarpu Optimus 2X veikia su mažiau optimizuota 2.2 versija.

HSL

* Aukštesnis geriau 

HSL
* Mažesnis geriau

Išbandant Flash savybes ir naršyklės galimybes buvo stebima YouTube ir Flash žaidimai. Samsung Galaxy S2 atkūrė YouTube įrašus iki 1080p kokybės ir paleido Flash žaidimus be jokių trukdžių. Flash grotuvas pasiekė 720p kokybę, o žaidimai veikė pilnu pajėgumu. LG Optimus 2X pasiekė maksimumą ties 480p kokybe, o kai kurie žaidimai šiek tiek pradėjo striginėt.

HTC Sensation siūlo kai kurias geriausias savybes, bei gan tinkamai optimizuotas procesorius. Optimizavimo trūkumas gali būti kliūtis, o labiausiai pastebima naršyklėje. Žvelgiant iš teigiamos pusės, tai užtenka galios naujausiems 3D žaidimams žaisti.

Garsas

Garso teste buvo atlikti trys tyrimai: balso garsumas, muzikos garsumas bei skambinimo. Pastebėtina, kad šis testas buvo atliktas įjungus garsiakalbį.

garsotestas

Kaip matome šiame teste geriausiai pasirodė Galaxy S2, tačiau labai mažai atsiplėšė nuo Sensation. Prasčiausiai pasirodė LG Optimus 2X, kuris bendrai sudėjus rezultatus atsiliko 20dB.

GPS imtuvas

GPS imtuvai jau yra įprasti Android telefonuose, tačiau vieni iš jų dirba tiksliai, o kitų tikslumas kiek mažesnis.

HSL HSL

Buvo pratestuota kaip greitai prisijungia prie GPS palydovų ir kokiu tikslumu atliekama navigacija. GPS testas yra gan jautrus dėl įvairių priežasčių, todėl visi telefonai buvo testuojami toje pačioje vietoje, tuo pačiu metu. Visi trys telefonai prie palydovų prisijungė maždaug per minutę, keletos sekundžių skirtumu.

LG Optimus 2X išlaikydavo prijungtus nuo 7 iki 9 palydovų ir daugiausiai naudojo 7 palydovus. Tikslumas buvo maždaug apie 5m, kartais siekdavo apie 10m.

HTC Sensation prisijungė prie 9 palydovų bei jais visais naudojosi nustatyti padėtį. Tikslumas pasiekiamas geresnis ir siekė 8m, kartais pasiekdavo net apie 3-4m.

Samsung Galaxy S2 šį testą atliko blogiausiai naudodamas 6 palydovus. Tikslumas buvo prastas bei siekė apie 20m.

Bendru atveju HTC Sensation pasirodė labai gerai, todėl navigacijos atžvilgiu tai būtų vienas geresnių variantų renkantis tarp telefonų, o tuo pačiu gali atstoti patį navigacijos įrenginį.

Baterijos testas

Baterijos testas buvo atliekamas svarbiausiuose aspektuose: interneto naršyme ir vaizdo įrašų atkūrime. Naršymas buvo atiekamas pasinaudojant Wi-Fi ryšiu su 50% ekrano šviesumu. Šio testo etu HTC Sensation pasiekė prasčiausią rezultatą, tačiau mažai kuo atsiliko nuo kitų Android telefonų.

HSL

Baterijos gyvavimo laikas naršant internete

Vaizdo įrašų atkūrime HTC Sensation pasirodė kiek geriau. Šis  testas buvo atliekamas „Skrydžio režime“ tam, kad išgauti maksimalų atkūrimo laiką kiekviename telefone.

HSL
Baterijos gyvavimo laikas atkuriant vaizdo įrašus

Pabaigai

HTC Sensation bendru atveju yra geras telefonas ir testų rezultatai nesuteikia galimybės tuo abejoti, tačiau negalima sakyti, kad jis yra tobulas. Labiausiai nuvylęs testas buvo naršymas internete.

Integruota kamera pakankamai gera, nors galėjo būti geresnė. Žvelgiant iš ekrano pusės, tai nuvylė tuo, kad nebuvo aukščiausiai tarp telefonų, bei nepademonstravo savo funkcionalumo per testus. GPS teste pasirodė geriausiai, bei užėmė pirmąją vietą.

Keletas pastebėjimų apie HTC Sensation:

  • Geras ekranas, tačiau žiūrėjimo kampas ir kontrastas nėra geriausi
  • Kamera savo darbą atlieka gerai, tačiau trūksta iki idealumo
  • Vaizdo įrašai puikūs
  • Naršymas internete turėtų būti labiau optimizuotas
  • Geras baterijos gyvavimo laikas atkuriant įrašus
  • Gera garso kokybė
  • Puikus veikimas su GPS palydovais
Taigi tikimės, kad kažkiek padės ši apžvalga išsirinkti sau tinkamą telefoną, o tuo pačiu buvo įdomu paskaityti ir pažiūrėti testus.


Komentarai

Autorius:
El. paštas (neviešinamas):
Komentaras:
 


"Pirk išsimokėtinai" 

su MOKILIZINGU!

 

Pasiūlymai ir nusiskundimai